Aktywna kuracja

Kiedy słuchamy słowo terapia, to w większości wypadków kojarzy nam się ona z czymś okropnym, a powodem takiego kojarzenia jest fakt, że przeważnie rehabilitacji podlegają figury, które ucierpiały w jakimś wypadku, w większości wypadków w wypadku samochodowym bądź w wypadku podczas pracy. Jednak nie jest do końca zgodność z rzeczywistością, rehabilitacja bo dotyczy także innych osób, które nigdy w życiu nie miały do czynienia z żądnym wypadkiem. 
Termin rehabilitacji niejednokrotnie mylony jest też z terminem fizykoterapii. Co prawda rehabilitacja w z fizykoterapią nadzwyczaj niejednokrotnie współgra, to jednak oba te działania trochę się między sobą różnią. Rehabilitacja dzieli się w głównej mierze na dwa newralgiczne rodzaje – faworyzujemy rehabilitację lekarską oraz rehabilitację ruchową. Jeśli gra toczy się o rehabilitację medyczną, to dotyczy ona osób niepełnosprawnych również w sposób fizyczny, co jest najczęstsze, jak też osób kalekich w sposób psychiczny, a więc umysłowy. Celem rehabilitacji jest przywrócenie osobie niepełnosprawnej sprawności fizycznej albo psychicznej, a jeśli nie jest to możliwe, to po prostu wsparcie w osiągnięciu maksymalnej dla jej dyspozycji sprawności po to, żeby zdołała ona znowu brać czynny udział w społecznym życiu. 
Rehabilitacja ruchowa aczkolwiek to nieco inna kwestia – tu właśnie w grę wchodzi fizjoterapia, ponieważ wykorzystuje się metody fizjoterapii jakie wprowadza fizjoterapeuta. Dotyczy ona osób z jakąś dysfunkcją ruchową, a nie osoby niepełnosprawnej. Tutaj celem fizjoterapeuty nie jest przywrócenie tylko sprawności, jednak zapobieganie dalszym postępom choroby oraz usunięcie przeróżnych dolegliwości.  Jeśli cierpicie Państwo na jakiekolwiek kłopoty z kręgosłupem, rwą kulszową lub dyskopatią, nie ma sensu odkładać z wizytą u specjalisty w tym wypadku zbawienna będzie rehabilitacja, jaką gabinet zaświadcza na najważniejszym możliwym pułapie. Rehabilitacja jakiej się podejmujemy związana jest z całościowym leczeniem, świadczy to, że nie skupiamy się tylko na paru wizytach, doprowadzamy sprawę do końca, dążąc do przywrócenia sprawności fizycznej w takim stopniu jak jedynie jest to możliwe. W gabinecie jesteśmy w stanie zaproponować Państwu niezwykle szeroki wachlarz usług rehabilitacyjnych. Rehabilitacja przebiega tu nadzwyczaj gruntownie, wykorzystując do tego najnowsze sprzęty rehabilitacyjne oraz najnowsze rehabilitacyjna wiedzę, jaką nasi eksperci pozyskują w toku wybitnie poważnej i długiej nauki – wypróbuj ośrodek rehabilitacyjny dla dzieci. Oprócz sztampowych ćwiczeń rehabilitacyjnych, wykwalifikowany zespół terapeutów świadczy także usługi w zakresie blisko połączonych z rehabilitacją usług a to znaczy terapią manualną, fizykoterapią, kinezyterapią czy masażem rehabilitacyjnym bądź też diagnostyka farmaceutyczną. Branżą gabinetu jest niemniej jednak rehabilitacja ortopedyczna, rehabilitacja neurologiczna oraz medycyna sportowa. 
Absorbujemy się więc między innymi dążeniem do usprawnień pacjenta po przeróżnych urazach ortopedycznych i zabiegach, a nawet w bólowych zespołach kręgosłupa lub także udarach mózgu. Prowadzimy zachwycającą rehabilitację pourazową, oraz odnowę biologiczną, cyklicznie biorąc udział także w przygotowywaniu programów treningowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.