Ciucholandy coraz popularniejsze

Sie
2014
27

posted by on Uncategorized

Przeprowadzony niedawno powszechny spis ludności, zezwoli na głębsze spojrzenie na aspekt zmian, które się dokonały w kraju przez te lata. Efekty będą znane nie prędzej jak za trzy miesiące, pomimo tego w pełnym kraju realizuje się akompaniujące temu zadaniu badania socjologiczne, zwane ponadprogramowymi. Pozwalają one na rozszerzenie wglądu w przekrój cywilny Polaków i wymogów w jakich oni mieszkają. Jednym z takich testów była uskuteczniona przez warszawskich uczonych ankieta dotycząca warunków życia na Wschodzie. Podobne zapytania zadawano dziesięć lat temu, wobec tego jest to jak w najwyższym stopniu obrazowe badanie. Okazuje się, że na Podlasiu ciągle wyrzeka się na brak pracy i prospektów na przyszłość. W niedużych miejscowościach panuje bezrobocie strukturalne oraz długotrwałe, a w związku z tym jego najgorsza forma.

Miejsca te żyją w pewnego typu apatii, gdzie środkowym miejscem jest pub oraz sklep, gdzie można bezustannie zakupić na zeszyt. Pokaźniejsze ośrodki jako zabawę mają lumpeksy. Dzień w którym dojedzie odzież wykorzystywana jest dniem uroczystym, albowiem przy odrobinie szczęścia za nieduże pieniądze można zakupić coś w rzeczywistości fajnego – lumpeks w owym czasie doświadcza oblężenie. Taki obraz nie jest może nazbyt sielankowy i powinien poniekąd wzbudzać u innych współczucie. Należy niemniej jednak pamiętać, że wielu z opisanych ludzi sama wybrała taki tryb życia. Czasami zdarza się, że sukienka, bluzka lub spódnica, która nam się podoba najzwyczajniej w świecie jest za obszerna. Wówczas decydujemy się na zaniesienie jej do krawcowej i wprowadzenie pewnych przeróbek. Niestety, nie każdą rzecz możemy zmienić. Finanse jakie przekazaliśmy na ubranie są wypchnięte w błoto. Oczywiście żal byłby mniejszy, gdyby sukienka ta nie była aż tak droga, a co najistotniejsze nadawała się do noszenia. Ubrania kupione w punktach sprzedaży z odzieżą wykorzystywaną są tańsze oraz nawet jeśli nie jesteśmy w stanie dokonać w nich przeróbek posiadamy do siebie mniejszą skargę. Koszt zakupu był mniejszy. I zdecydowanie odzież taką łatwiej poddajemy metamorfozom. Skracamy, zmieniamy albo coś doszywamy.

Bawimy się w projektantki oraz przerabiamy dany ciuch według osobistego upodobania. Odzież wykorzystywana znakomicie się do tego nadaje. Jesteśmy w stanie skonstruować swoją własną oryginalną konfekcję, a tym samym wyróżniać się z tłumu. Teraz o to szczególnie chodzi młodym ludziom. By być innym od wszelkich. W taki sposób eksponują swoją indywidualność i osobowość.

Więcej na temat lumpeksów na stronie http://www.soulfashion.pl

Tags: , ,