Meblowy zawrót głowy czyli nowoczesność kontra tradycja

Lip
2013
05

posted by on wystrój wnętrz

aranżacja meblowa

Remontując mieszkanie coraz częściej decydujemy się również na wymianę mebli. Wybór zestawów meblowych jest dziś naprawdę imponujący. Możemy wybierać spośród tysięcy gotowych modeli, sprawiając, że nasze mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru. Meble nowoczesne to przede wszystkim zestawy nie mające zbyt wiele wspólnego z ciężkimi i topornymi meblościankami, popularnymi kilka dekad temu. Te współczesne charakteryzuje przede wszystkim lekkość konstrukcji, bogata gama barw i znakomitej jakości materiały. Do wyboru mamy meble tańsze, wykonane z płyt wiórowych, które zazwyczaj są mniej trwałe niż te, wykonane z litego drewna. Jednak przy odpowiedniej konserwacji, również te tańsze posłużą nam przez długie lata. Trzeba bowiem przyznać, że salonów meblowych oferujących zestawy wielu producentów jest na dzisiejszym rynku pod dostatkiem.

 

Mamy niepowtarzalną możliwość urządzenia swojego mieszkania w stylu, jaki odpowiada nam najbardziej. Jednak nie trzeba od razu szturmować sklepów meblowych, aby nadać swoim czterem kątom wyjątkowego charakteru. Bardzo popularną formą jego upiększenia jest renowacja starych mebli. Meble vintage to najnowszy krzyk mody, a przy okazji oryginalny i niedrogi pomysł na doprowadzenie mieszkania do perfekcji małym kosztem. Czasami jesteśmy w posiadaniu starej, zniszczonej komody czy szafek, które lata świetności mają dawno za sobą. Czy trzeba ją wyrzucać? Oczywiście że nie. Renowacja może okazać się w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Oczywiście można zlecić jej wykonanie specjaliście, jednak własnoręczne przeprowadzenie remontu zniszczonego mebla przyniesie nam więcej satysfakcji, a przy okazji pozwoli zaoszczędzić parę groszy. Jedyne czego potrzebujemy to kawałek papieru ściernego, trochę farby lub gotowych szablonów meblowych. Niezbędna w tym przypadku może okazać się również odrobina wyobraźni. Jeżeli nam jej brak, z pewnością kilka ciekawych pomysłów znajdziemy w internecie lub specjalistycznych pismach branżowych dotyczących najnowszych trendów w meblarstwie.

 

Na rynku zapanowała swoista moda na meble ekologiczne. Istnieją już nawet wyspecjalizowane w tym kierunku firmy handlowe, które oferują tylko i wyłącznie zestawy meblowe przyjazne środowisku. Co je wyróżnia spośród innych dostępnych na rynku? Przede wszystkim bogate wzornictwo oraz doskonała jakość. Zastosowane w ich produkcji kleje są bezpieczne zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego. Ich produkcja oraz późniejszy transport są zdecydowanie dużo bardziej ekologiczne, a one same zawierają bardzo niewielkie ilości substancji uznawanych za szkodliwe dla naszego zdrowia.