Niedroga odzież używana

Sie
2014
22

posted by on Uncategorized

Każda dama chce wyglądać modnie. Mężczyźni wbrew obiegowym opiniom, w żadnym razie nie pozostają w tym temacie w tyle. To mydlenie oczu, że jedynie płci pięknej zależy na dobrym i ładnym ubraniu. Wiadomo też powszechnie, że moda kosztuje oraz mimo wielu punktów sprzedaży z odzieżą, nie stać nas na to, co byśmy pragnęli mieć w szafie.

Na początku lat dziewięćdziesiątych przybyła do nas moda punktów sprzedaży z ubraniami z drugiej ręki. Kultowe są one na Zachodzie Europy od pokoleń oraz stanowią dziś stałą część krajobrazu wielu miast oraz miasteczek. W Polsce takie miejsca nazywane są lumpeksami i mają poniekąd pejoratywną elokwencję. Najpierw łączono je z punktem, w jakim miejscu zaopatrują się najbiedniejsi. W następnej kolejności kilkukrotnie okazywało się, że w lumpeksach są predyspozycje z pomocy społecznej w Anglii lub Irlandii. Pamiętamy afery o sprowadzanych ubraniach z Niemiec, które były przeznaczone na zutylizowanie.

Zachód gruntownie inaczej odbiera takie punkty sprzedaży. Wolno się tam zaopatrzyć w słynne i stylowe ubrania, jakie pomimo upływu czasu są bezustannie na topie. Poprzednimi laty odzież używana, second handy Soulfashion stała się pewnego typu wyznacznikiem bycia na czasie. Zasadniczą różnicą między krajowymi a zachodnimi szmateksami jest fakt, że zależnie od kraju zupełnie inaczej odbieramy materiał jaki mają do zaoferowania. Sklepy z używaną odzieżą robią się coraz atrakcyjniejsze. Ma to swoją dobrą stronę. Bowiem robiąc w nich zakupy możemy zaoszczędzić na swoich ciuchach. Nie oznacza to, że w szafie musimy mieć jedynie odzież używaną. Bo za mniejsze pieniądze możemy także ubrać się na wyprzedażach. Mamy tam jednak do czynienia z produktem, który wykonywany jest w paru takich samych egzemplarzach. Jeżeli w związku z tym pragniemy wyglądać oryginalnie to albo powinniśmy udać się do markowego punktu sprzedaży bądź pójść do butiku naturalnie z odzieżą używaną. W nich odnajdziemy artykuły, które osiągalne są w pojedynczych egzemplarzach. Odzież użytkowana kojarzy się jedynie z ciuchami, jakie były noszone uprzednio, a w następnej kolejności wyrzucone. Jednak bardzo w szeregu przypadków możemy w tych punktach sprzedaży uzyskać ciuchy z metkami. Ciuchy, które były zakupione, jednak nienoszone. Jakiejkolwiek kobiecie zdarza się nabyć bluzkę, sukienkę czy spodnie, które po zakupie przestały się jej podobać oraz najzwyczajniej w świecie leżą przez parę lat w szafie. Takie ubrania też w sklepowych pudłach są atrakcyjne.

Tags: , ,