Rady prawne u prawnika

Zawód prawnika teoretycznie ma prawo nam się asocjować pozytywnie. W końcu mecenas broni naszych racji w sądzie, dopomaga nam negocjować umowy, służy radą w aspektach dotyczących wielu detalów życia. To smutne, nie cieszą się oni zaufaniem publicznym. Prawnik kojarzy się nam nie z pomocą, tylko z kłopotami. W intencjonalności publicznej adwokaci to społeczność pozbawiona zasad, usposobiona na czerpanie dochodów z ludzkiej katastrofy. Wedle znacznej większości ludzi adwokaci zmyślają i tym oczywiście zarabiają na życie. To niebezstronna ocena, jakkolwiek łatwo ją objaśnić. Egzystujemy w społeczeństwie pełnym niechęci oraz kompleksów. 

Skończenie tak niesamowicie trudnych studiów jest dla znacznej większości powodem do odczucia zawiści, zamiast uwielbienia. Kojarzenie adwokata z kłopotami wypływa z kolei z naszej klarownej narodowej cechy, którą wolno określić cytatem: że niby ja sobie nie dam rady. Polacy nieotwarcie przyznają się, że czegoś nie zdają sobie sprawę z tego. Następnie niechętnie przyznają się do błędu i identycznie niechętnie dosięgają po pomoc. Robią to dopiero w ostateczności, również w wypadku pomocy prawnej. Stąd kojarzenie prawnika z problemami, ponieważ w szeregu przypadków zwracamy się do niego w ostatniej chwili. Są takie sprawy, w jakie warto zainwestować znacznie więcej pieniędzy. Naturalnie, w dobie aktualnego kryzysu nie jest to bezproblemowe, gdyż poszukujemy oszczędności na każdym kroku: nie fundujemy sobie pożywienia smacznego, wyłącznie tanie; nie pozyskujemy stylowych ubrań, lecz tanie podróbki z bazaru, zaś na wakacje zamiast lecieć w ciepłe kraje, to jedziemy do ciotki zamieszkującej na wsi pięćdziesiąt kilometrów od nas. 

Są jednak sprawy na tyle istotne, że żądają wybrania droższej opcji. Bez wątpliwości tyczy się to spraw lądujących w sądzie. Jeżeli postępowanie dotyczy mienia, niezbędny nam będzie prawnik. Nie zapominać jednakże należy, by przeliczyć wartość roszczenia na wynagrodzenie prawnicze, aby nie wyjść na całej sytuacji ze stratą. Nie warto wobec tego kusić się na najdroższego adwokata w mieście, żeby prowadził sprawę, w której kwestią sporną jest tysiąc złotych, gdyż sporo jeszcze będziemy musieli dopłacić do tego całego interesu. Jeśli jednakże wygrana rozprawa ma być tylko kwestią honoru, a nas stać na taką rozrywkę, to kapitalny adwokat ma prawo być jak w najwyższym stopniu przydatny. Wielokrotnie w życiu zdarza się tak, że dajemy sobie skakać po głowie, w myśl na odwrót pojmowanemu spokojowi. Obojętnie od tego, czy mamy do czynienia z dokuczliwym sąsiadem czy z naprzykrzającym się kolegą czy też nawet z szefem, jaki nie do końca rozumie jakie zobowiązania nad nim ciążą od momentu, gdy został chlebodawcą, dużo razy przemilczamy nieprzydatną dla nas sytuację, gdyż nie do końca wiemy, czy nasze odczucia są dobre. Tak to właśnie wygląda, że nieraz zastanawiamy się, czy mamy prawo zareagować i w jaki sposób, zaś zastanawianie takie rodzi precedensy i daje (określmy ich) dręczycielom poczucie bezkarności. 

To banalne, acz niezbyt słuszne postępowania. Prawnik pomógłby nam w rozwiązaniu każdego problemu w sposób szybki i skuteczny. Nie chodzi tu bynajmniej o ciąganie wszystkich, z jakimi mamy zatarg, po sądach, ale o świadomość które prawa nam przysługują i jak jesteśmy w stanie je wyegzekwować. Od czasu do czasu poza tą świadomością, przydaje się oficjalna prośba dotycząca przestrzegania praw, a ta z pieczęcią mecenasa w szeregu przypadków jest nadzwyczaj skuteczną bronią. Jak każdy już zapewne wie, w dwudziestym pierwszym wieku to Internet rządzi światem. Wirtualna rzeczywistość daje odwzorowanie globu realnego, często jednak będąc lepszą od niego w pewnych względach. Nie jest tajemnicą, że pełny handel oraz usługi, jakie znaliśmy do tej pory w formie stacjonarnej – realnej, mają w każdej dziedzinie swoje odbicie w Internecie. Często okazuje się, że nawet usługi prawnicze są osiągalne na stronach WWW. Nie chodzi tutaj oczywiście o witryny, na jakich reklamuje się cały zastęp mecenasów z miasta, lecz o portale, na jakich ludziom porad ustawodawczych udziela właśnie najprawdziwszy prawnik. Najczęściej witryny takie mają formę forum. Jako nie zarejestrowany użytkownik można wyłącznie przeglądać treści zawarte na witrynie internetowej, a po zalogowaniu mamy już opcję zadawania pytań. W wielu przypadkach na pytania odpowiadają również inni użytkownicy, jacy doświadczyli podobnych sytuacji. Jednakowoż ich już nie można dopytać o różnorodne kruczki oraz pułapki, na które możemy napotkać. Pełne forum i porady są w pełni gratisowe.

więcej na http://wilkiewicz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.